Setkání 2004 Opava - zpráva

Autor: administrator (), Téma: Akce, Zdroj: vlastní
Vydáno dne 25. 10. 2004 (6454 přečtení)
Fotoreportáž z letošního setkání 29 lehokol v Opavě

Letošní setkání lehokolových nadšenců se odehrálo v září v Opavě. Organizátorem byl Luboš Pokora. Děkujeme Luboši. Hlavním sponzorem firma ZAMO a opavský magistrát, kteří společně připravili pro každého tašku s tričkem, atlasem turistických zajímavostí české Republiky, nějakým CDčkem ....Na setkání jsme s Pepíkem Vorlem přijeli v pátek pozdě večer. Po řadě telefonátů s Lubošem jsme našli ubytování (v koleji Slezské university a bylo super) a šli spát.
Ráno začalo sjížděním se dalších opozdilců (vlastní setkání začalo už v pátek velkým výletem do Polska), prohlížením a zkoušením strojů až jsme se dlouhou kolonou přesunuli na hlavní opavské náměstí.
Tam se postupně přidávali další a další účastníci zejména silná skupina polských lehocipedistů s velmi zajímavými stroji. Většinu z nich najdete v budoucnu v dalších článcích. Na náměstí si lehokola vyzkoušelo i množství příchozízh včetně několika novinářů a jednoho televizního štábu
Sobota pokračovala spanilou jízdou středem města. Obkroužili jsme v dlouhém pelotonu několikrát centrum Opavy a zamířili na oběd do restaurace Koliba na okraji města.
Po delším obědě jsme se vydali ven z města na výlet směrem na Hradec nad Moravicí, podél řeky po cyklostezce okořeněné několika mostky až na místní zámek. Ten se stal takovou vrcholovou prémií (cesta na něj má 12 procent ). Nahoru jsme většinou dojeli a někteří došli. Projeli jsme se parkem, zavrhli prohlídku, shlédli fotografování asi pěti nevěst (místmí zámek je oblíbenou kulisou pro svatební fotografie a v sobotu v poledne tam najdete malé mravenčí rojení) a nakonec sjeli dolů a pokračovali proti proudu řeky do další hospůdky.
V příjemném povídání a neustálém zkoušení si kol navzájem uběhl den.
Uzavřeli jsme jej návratem do Opavy. Po příjemné večeři v místní pizzerii nám Luboš připravil závěrečné vrcholné překvapení. Před půlnocí jsme vyšli z restaurace a Luboš koukl na hodinky, mávl rukou a spustil Obří ohňostroj.
V neděli ráno nás opustil dálkový expres Opava - Brno (jinak řečeno skupina účastníků z Brna a okolí, kteří jeli do Opavy i zpět po ose - mimo jiné i Ruda se svým Linearem, a pak že je to divné kolo!) a Eva která na svém překližkáči mířila domů do Rožnova.
Zbytek automobilových zhýčkanců a místních si udělal velmi příjemný výlet do parku zámku Kravaře a zpět. Tato skupinka také ustanovila český lehokolový pozdrav. Lehni!
Setkání se velmi povedlo.
Luboši Děkujeme.
Příští setkání bude patrně v podobném termínu příští rok v okolí Uherského Brodu jako AZUB RALLYE.

opava-01.jpg opava-02.jpg opava-03.jpg opava-04.jpg
opava-05.jpg opava-06.jpg opava-07.jpg opava-08.jpg
opava-09.jpg opava-10.jpg opava-11.jpg opava-12.jpg
opava-13.jpg opava-14.jpg opava-15.jpg opava-16.jpg
opava-17.jpg opava-18.jpg opava-19.jpg opava-20.jpg
opava-21.jpg opava-22.jpg opava-23.jpg opava-24.jpg
opava-25.jpg opava-26.jpg opava-27.jpg opava-28.jpg
opava-29.jpg opava-30.jpg opava-31.jpg opava-32.jpg
opava-33.jpg